<< Junij >>   << 2020 >>

Dovje, 25.6.2020 - 4.7.2020

OBVESTILO KS IN OBČINE-KORONA VIRUS

objavljeno 15.3.2020

Spoštovane krajanke in krajani!

Dobro ste seznanjeni s stopnjujočo problematiko širitve koronavirusa po Sloveniji in zadnje dni tudi v naši bližnji okolici. Kljub trenutno nepotrjenim primerom v naši občini se vsi zavedamo, da nas širitev virusa ne bo obšla. O tem smo predstavniki inštitucij občine Šentjur razpravljali tudi na skupnem sestanku 10. marca 2020, za katerega menim, da je bil nujen, koristen in vsebinsko primeren takratni situaciji.
V tem trenutku, ko smo že v stanju epidemije in izrekanja izrednih ukrepov na državni ravni, se še vedno soočamo s skrajnostmi – od popolne brezbrižnosti do pretirane panike ali celo sovražnega vedenja do domnevnih »prenašalcev«. V naših krajih ne bo nič drugače, zato se je  treba ustrezno odzvati. Generalni napotki glede higiene in samozaščite, osamitve, izogibanja druženju, kontaktov za pomoč, dodatnih informacij itd. so na voljo, saj smo o stanju medijsko obveščeni praktično 24 ur na dan. Ključno je, da se vsi napotki in ukrepi prenesejo tudi v vsakdanjo prakso ljudi. Občina Šentjur je izjemno velika in razseljena, zato bo naše sodelovanje ključno.

Zato vas prosim, da v največji možni meri v svoji krajevni skupnosti, vasi, zaselku s pomočjo ozaveščenih sokrajanov pripomorete k stabilizaciji razmer in informiranosti ljudi. Čakajo nas namreč še precej negotovi dnevi, z veliko ugibanj in novimi vprašanji. V ta namen je že bil aktiviran regijski štab Civilne zaščite in načrt zaščite ter reševanja, ki se bo izvajal tudi preko občinskih štabov.
Občina Šentjur ima pripravljene vse načrte ukrepov, ki jih tudi dosledno izvaja, da prilagaja delovanje javnih zavodov ter služb, tako da bodo nujne zadeve izpeljane.

Še enkrat podajam ključne napotke:

Dosledno skrbite za osnovno preventivo pred prenosi okužb in omejite osebne stike.
Organizatorji prireditev, v kolikor še tega niste storili sami, upoštevajte odredbe o prepovedih zbiranja.
V kolikor veste ali ste seznanjeni s primeri osamljenih krajank in krajanov, ki so potrebni pomoči, živijo sami ali težko skrbijo zase, poskrbite, da dobijo ustrezna obvestila ter pomoč, v kolikor je potrebno posredovanje, nas obvestite!
Dosledno upoštevajte protokole vstopanja v zdravstvene ustanove (vsi napotki so na spletnih straneh NIJZ, vlade RS in Občine).
Javni zavodi (vrtci, šole) bodo organizirali nujno varstvo, o čemer boste tudi obveščeni.
Telefonske številke, kjer so na voljo nujne informacije, in klicni centri za informacije o okužbi : 080 14 04 (številki 112 in 113 sta zgolj za nujne primere večjih razsežnosti).
V hujših razmerah bo urejena ustrezna oskrba s strani občinskega štaba CZ, mreže Gasilske zveze Šentjur s PGD po potrebi, ekipami prve pomoči in Rdečega križa.
Štab CZ Občine Šentjur deluje na lokaciji Mestni trg 10, 3230 Šentjur, telefon 03 747 13 22, e-pošta:
stab.cz@sentjur.si (odziven in dosegljiv ves čas).

Ostanimo zdravi, odgovorni in razsodni!

Janez Palčnik, predsednik KS Gorica pri Slivnici, po navodilu:
mag. Marko Diaci, župan Občine Šentjur

Tel: 041 661 777- župan Občine Šentjur
Tel: 051 686 576- predsednik KS Gorica pri Slivnici

© 2006-2020 KS Gorica pri Slivnici. Vse pravice pridržane. Tel: (03) 747 88 88, fax: (03) 747 88 86, e-pošta: ks.slivnica@siol.net